Nová rodina webů – proč a jak?

Je výstupem strategického plánu ČCE. V roce 2021 došlo k propojení velké části všech webů spravovaných ústředím ČCE (jako jsou např. e-cirkev.cz, ustredicce.cz, synodcce.cz, web Martina ve Zdi, Domku Na Sboru v Kunvaldu, evangelickyzpevnik.cz či ccereality.cz), do nového systému se společnou administrací. Do té doby byly weby spravovány v několika systémech u různých provozovatelů. Nové řešení zásadně ušetří církvi prostředky za administraci a weby zpřehlední.

Zároveň nám tento systém – tzv. rodina webů, umožní zakládat velmi jednoduše nové weby sborů či projektů, které si mezi sebou mohou sdílet informace, články, posílat newslettery či využívat formuláře. Všechny mají společný základní design a barevnost nebo umožní administrovat weby daleko více lidem.

Pro sbory jsou služby poskytovány zdarma v rámci služeb ÚCK.

Pro návštěvníky webů se měnit mnoho nebude. Design webů je podobný stávajícím a jedná se v tuto chvíli o mezifázi, která nám umožní sladit většinu webů do jednoho systému a ušetřit významně prostředky za jejich obsluhování. Nevytváříme tedy nyní nový a „supermoderní“ web se všemi možnostmi.